Herdade Das Servas – Alicante Bouschet 2014

Początek znajomosci jest trudny. Nos atakuje jeżyna, owoce leśne oraz niestety alkohol. Nie rozpieszcza nas na dzień dobry. Już po nosie czuć, że mamy do czynienia z Portugalczykiem, trudnym i nieokrzesanym. Generalnie jak potem czytamy zawartość alkoholu na poziomie 15,5%.

Image-18-09-2017-14-35.png

Nie poddajemy się jednak 😉 Wino ma już piękny głęboki czerwony kolor, lekko wpadający w fiolet. Jest jeszcze zdecydowanie za młode do picia. Przelewamy do karafki, starając się jednak coś z niego wydobyć.

Image-18-09-2017-14-46.png

I to był dobry pomysł. Pojawia się wanilia, aromaty nabierają głębi. Wino cieszy kubki smakowe. A jest to przedstawiciel wagi ciężkiej 🙂 Jest intensywne o sporej kwasowości. Wino jest młode, przez co ostre i brak mu ogłady. Natomiast za parę lata zakładając, że się pięknie zestarzeje to będzie coś.

Wino to 100% Alicante Bouschet. Ciekawostką jest to, że nie jest to szczep szczególnie popularny. Wywodzi się z Francji, najpopularniejszy jest w Hiszpanii, a w Portugalii występuję w znikomych ilościach. Produkuje tam jednak wina wysokiej jakości, czego niniejsza butelka jest dobrym przykładem.

3 Comments Add yours

  1. Łukasz says:

    Dzień dobry, pod jakim mailem można się skontaktować?

    Pozdrawiam
    Łukasz Ostrowski

  2. Michalina Es. says:

    o jezu chce to wino ❤

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s